| < Listopad 2008 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


plakaty.blox.pl @ Facebook

Mierzwiak @ deviantART

OPIUM | Kino, film, plakaty, zwiastuny

Film - POLTERGEIST

kontakt

Kategorie: Wszystkie | Plakaty
RSS
sobota, 29 listopada 2008
"Ile waży koń trojański?"
  


Od jakiegoś czasu coś zaczęło się poprawiać w kwestii plakatów polskich filmów. Nie żeby była to jakaś rewolucja, buble jak straszyły tak straszą dalej (Drzazgi - ugh...), ale coraz częściej pojawiają się plakaty, które nie wywołują doznań porównywalnych z grypą jelitową.

Teaser-poster (z lewej) komedii Ile waży koń trojański? Machulskiego to jeden z najciekawszych polskich plakatów od wielu lat. Prosty, owszem, ale od razu przykuwa uwagę - dziwacznym wizerunkiem tytułowego konia, zapisem tytułu i miłą kolorystyką.

O ile w przypadku teasera można było pójść w kierunku prostego nawiązania do tytułu, tak główny plakat (z prawej) powinien mieć chyba nieco więcej wspólnego z samą fabułą. Główna bohaterka filmu cofa się w czasie do roku 1987. No fajnie, ale jak do tego ma się trzymanie za ręce? I o co chodzi z tym porożem? Mniejsza o to. Na pewno nie jest to zły plakat, zwłaszcza jak na polskie, ekhm, standardy. Dziwny? Owszem, ale jest w nim coś interesującego. Podoba mi się.

środa, 26 listopada 2008
"Terminator Salvation"


Pojawił się ruchomy plakat filmu. Krótko mówiąc: rewelacja. Pomijając bardzo fajną formę plakatu, sam efekt finalny, nawet w wersji statycznej, jest zwyczajnie fantastyczny. Mocny, sugestywny, pomysłowo nawiązujący do fabuły filmu. Brawo.

Mam szczerą nadzieję, że jesteśmy właśnie świadkami narodzin nowego trendu. Oczywiście pod warunkiem, że ewentualne kolejne ruchome plakaty będą na równie wysokim poziomie, bo na co komu poruszające się, wielkie głowy?
15:20, mierzwiak , Plakaty
Link Komentarze (10) »
niedziela, 23 listopada 2008
"Lost", sezon 5


Bardzo prawdopodobne, że jako wierny fan Zagubionych nie potrafię rzetelnie ocenić plakatu promującego nadchodzący, przedostatni już sezon serialu, ale podoba mi się, nawet bardzo.

Podział bohaterów - zgodnie z fabułą - na dwie grupy okazał się strzałem w dziesiątkę. Pewnie powinienem doszukiwać się w nim jakichś ukrytych znaczeń, np. dlaczego wizerunek tych, którzy wydostali się z wyspy jest mroczniejszy od tych którzy zostali, albo czy nawiązanie do plakatu pierwszego sezonu to coś więcej niż tylko nawiązanie, ale tego typu dywagacje zostawiam prawdziwym maniakom.

Poniżej plakaty poprzednich sezonów:

  

  
01:01, mierzwiak , Plakaty
Link Komentarze (6) »
środa, 19 listopada 2008
"Moon"


Prosty, oszczędny, ale niezwykle klimatyczny. Świetny.
17:16, mierzwiak , Plakaty
Link Komentarze (4) »
Nieciekawy przypadek plakatów "...Benjamina Buttona"
  

Tytułowy bohater The Curious Case of Benjamin Button Davida Finchera przychodzi na świat jako pomarszczone, stare niemowlę i wraz z wiekiem młodnieje. Pomysł iście fascynujący, a i sam film zapowiada się świetnie. Taka tematyka to gigantyczne pole do popisu (już sobie wyobrażam ...Benjamina Buttona oczami artystów polskiej szkoły plakatu!). Rzeczywistość jednak jak zwykle szybko sprowadza na ziemię.

Nie rozumiem jak te dwa koszmarne buble mogły zostać przez kogokolwiek zaakceptowane. Czy mówią nam coś o filmie? Nie. Co ma znaczyć wyraz twarzy Blanchett? Nie wiadomo. Jedyny przejaw inwencji widać na plakacie z Pittem. Lustrzane odbicie tytułu nawiązuje do odwróconego cyklu starzenia się bohatera, tylko czy byłoby to równie oczywiste bez znajomości fabuły? Nie.

Gdzie Tomasz Opasiński kiedy jest potrzebny?
11:28, mierzwiak , Plakaty
Link Komentarze (9) »
wtorek, 11 listopada 2008
"The X Files: I Want to Believe"
  

Plakat Z Archiwum X: Chcę wierzyć jest koszmarny. Marny pomysł (a raczej jego brak), wyprane kolory i duet Gillian Anderson/David Duchovny, który padł ofiarą Photoshopa. Dziwne, bo teaser był genialny w swej prostocie.

Inaczej sprawa ma się z okładką wydania DVD/Blu-ray wersji reżyserskiej. Mulder i Scully nie wyglądają jak stwory rodem z serialu, no i powtórzono tu bardzo dobry patent z cieniami znany ze wspomnianego teasera. Dodajmy do tego dobrą kolorystykę i wreszcie wyraźnie widoczny tytuł. Jedyny drobny mankament to śnieżna sceneria, która wygląda bardziej jak pustynia; poza tym całość prezentuje się bardzo fajnie.

Dlaczego właśnie tak nie wyglądał plakat? Sprawa godna Archiwum X.
22:02, mierzwiak , Plakaty
Link
 
1 , 2