plakaty.blox.pl @ Facebook

Mierzwiak @ deviantART

OPIUM | Kino, film, plakaty, zwiastuny

Film - POLTERGEIST

kontakt

Blog > Komentarze do wpisu
"Wszystkie kobiety Mateusza": Serce nie sługa, a photoshop?

Możliwe, że już TO widzieliście, czy to na profilu PLAKATÓW na Facebooku, czy na jakiejś innej stronie. Jeśli nie, teraz zobaczycie TO po raz pierwszy. Czym jest TO? Graficznym materiałem reklamowym filmu Wszystkie kobiety Mateusza. (nie mylić z Ojcem Mateuszem i wszystkimi kobietami, jakie wyspowiadał/wsadził do więzienia, on nie wie co to punkt G) Fenomenem, najprawdziwszym cudem i katastrofą o apokaliptycznych proporcjach zarazem. Pojawiło się niepostrzeżenie na serwerze z materiałami prasowymi Kino Świata, po czym eksplodowało i rozprzestrzeniło się po sieci.

Nie próbujcie jednak z TYM walczyć. Nie opierajcie się, nie padajcie na kolana i nie wzywajcie Boga. Nie negujcie TEGO. Po prostu spójrzcie. I uwierzcie.

   

Nie będę TEGO komentować. Nie chcę. Zamiast tego zestawiłem TO z nagrodzonym przyznawaną przez The Hollywood Reporter Key Art Award (w kategorii "Plakat międzynarodowy") grafiką Tomasza Opasińskiego, która opiera się na dokładnie tym samym pomyśle, czyli ukazaniu serca poprzez tworzące jego kształt obiekty.

Prawie takie same, prawda?

piątek, 16 sierpnia 2013, mierzwiak

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: au, *.dynamic.chello.pl
2013/08/17 03:01:05
"prawie" robi pewną róznicę...
-
Gość: , *.dynamic.chello.pl
2013/08/17 10:20:22
Czy to jest jakiś żart? Wygląda jak obrazek zrobiony przez kogoś, kto pierwszy raz miał styczność z jakimkolwiek programem graficznym.
Autor chyba uznał, że byle jak wklejone głowy jednak nie tworzą zamierzonego kształtu serca, więc musiał je przyciąć czarnym pędzlem. Cudowne!
-
Gość: John Doe, *.dynamic.chello.pl
2013/08/17 23:52:36
Śledziłem bloga, śledziłem, w końcu mam dość tego jęczenia. Można być wyczulonym na estetykę i jednocześnie na tyle głupim by nie rozumieć, że kicz ma dotrzeć i sprzedać produkt masom lubiącym kicz? Można. Jesteś w mniejszości i podniecasz się bezguściem większości decydującej o wyglądzie większej części świata. Plakat kierowany do polandzkiej kury domowej z estetyką galerii sztuki? Skąd ty się urwałeś człowieku? Ogarnij się i rób bloga o dobrych plakatach, a nie o własnej frustracji, wtedy będzie wart oglądania i czytania. Na razie to esencja syndromu plakatu z bajki na białym koniu.
-
mierzwiak
2013/08/18 01:24:51
@John Doe:

O bardzo dobrych, świetnych czy nawet genialnych plakatach złych filmów, które jak rozumiem kryją się pod słowem-kluczem "kicz", spokojnie można by napisać książkę. Skoro te filmy są tak złe, są kiczem dla mas, dlaczego ktoś zadał sobie trud, by promować je dobrym plakatem? Pomyśl, czasami warto, zwłaszcza przed napisaniem komentarza i wciśnięciem "wyślij".

Druga sprawa, w którym miejscu napisałem, że od plakatu dla "polandzkiej kury domowej" wymagam estetyki rodem z galerii sztuki? Tego typu boleśnie ograniczona, czarno-biała retoryka w stylu "Albo Batman, albo Bergman, nic pomiędzy" to nie jest coś, z czym chciałbym dyskutować, dlatego wrócę do swoich frustracji i na koniec przypomnę tylko, że nikogo nie zmuszam do ich czytania.
-
2013/08/18 15:33:00
Już abstrahując od plakatu, sam film wydaje się być dyskretnym oczkiem do widza nawiązującym do francuskiego filmu ''Wszyscy mężczyźni Weroniki'' z ubiegłego roku.
-
avo_lusion
2013/08/19 07:56:10
John Doe - wszystko rozumiem, ale są jakieś granice. Plakat krytykowany jest tak szokująco kiczowaty, że trudno uwierzyć, że coś takiego wypuszczono na rynek! No błagam. Czy tylko dlatego, że jest jakaś grupa adresatów, nikt nie ma powiedzieć głośno, że... "król jest nagi"? Bo jest i do najpiękniejszych nie należy.
-
Gość: ew, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/08/19 11:54:34
USTRONSKY " Wszystkie kobiety Mateusza" www.youtube.com/watch?v=d-g5PLXePbk