plakaty.blox.pl @ Facebook

Mierzwiak @ deviantART

OPIUM | Kino, film, plakaty, zwiastuny

Film - POLTERGEIST

kontakt

Blog > Komentarze do wpisu
"Hyde Park on Hudson"

Weekend z królem: polski plakat tylko u nas! - krzyczy w nagłówku onet.pl. No i co z tego? Pytanie to oczywiście byłoby zasadne, gdybyśmy mieli normalnych dystrybutorów. Tak się jednak składa, że w naszym kraju nawet na coś tak trywialnego jak spolszczony oryginalny (w tym przypadku beznadziejny, tak swoją drogą) plakat czeka się w napięciu pt. "Co tym razem odwalą?!". No to jak, odwalili czy nie? Odpowiedź jest oczywista, inaczej bym o tym nie pisał.

Na początek dylemat do rozstrzygnięcia, w stylu tego z kurą i jajkiem - co było tutaj pierwsze, taglajn czy tytuł? Przyznaję się bez bicia, że w konfrontacji z tym pytaniem mój intelekt jest bezsilny, a zdolności detektywistyczne niewystarczające, dlatego rozwiązanie tej zagadki pozostawiam Wam, drodzy Czytelnicy. Do boju!

1) "DALSZE LOSY BOHATERÓW JAK ZOSTAĆ KRÓLEM". Hmm, jakby to powiedzieć... NIE?! Ale ok, gwoli wyjaśnienia: tak, w filmie pojawiają się Król Jerzy VI i jego żona, Królowa Elżbieta. Tak, akcja tego filmu toczy się po wydarzeniach z The King's Speech i tak jak tamta produkcja, również oparty jest on na autentycznych wydarzeniach. Tylko czy usprawiedliwia to umieszczenie na plakacie hasła sugerującego, że mamy tu do czynienia z kontynuacją Jak zostać królem? (na oryginale - niespodzianka! - niczego takiego nie znajdziecie) Oczywiście, że nie.

Gdyby Colin Firth i Helena Bonham-Carter ponownie wcielili się w swoich bohaterów, wtedy byłoby to jako tako uzasadnione. Tak się jednak nie stało, co jednoznacznie ucina JAKIKOLWIEK związek między obiema produkcjami i choćby nie wiem jak bardzo Kino Świat starał się nam wmówić, że jest inaczej, nie ma racji, co więcej, po prostu bezczelnie kłamie i wprowadza potencjalnych widzów w błąd.

2) Hyde Park on Hudson przetłumaczone (haha!) na Weekend z królem to oczywiście kolejne, jakże subtelne nawiązanie do Jak zostać królem. Naturalnie dystrybutor zarówno tytułem, jak i taglajnem podbija sobie tylko wynik w box offisie, ale litości...

Poza tym jestem tym tytułem srodze rozczarowany, bo okazało się, że pracownicy Kino Świata nie są aż tak inteligentni i błyskotliwi, za jakich ich uważałem. Jak spędzić weekend z królem, helloł! Czy to nie oczywiste?

piątek, 18 stycznia 2013, mierzwiak

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Mr_MarQx, *.adsl.inetia.pl
2013/01/18 23:42:11
No to obok zwiastuna "Smoleńska" kolejny poważny kandydat na żenadę roku.
-
Gość: paskudny_krytyk, *.ssp.dialog.net.pl
2013/01/19 00:16:15
Zapomniałeś mój drogi o jeszcze jednej paskudnej przypadłości polskiego plakatotwórstwa. Na froncie atakuje nasze oczy wielgachne ZŁOTY GLOB NAJLEPSZY AKTOR!1!!oneone1!! A gdzieś tam w środeczku druczkiem maleńkim "nominacja". Porównałbym to do nieśmiałego szeptania pośród krzyku rodem z tureckiego bazaru. I zleceniodawcy takich zabiegów prezentują podobny poziom, co tamci wkurzający handlarze z południa.
-
butters77
2013/01/21 21:14:54
Tekst o "dalszych losach" faktycznie absurdalny. Aż trudno uwierzyć.
-
Gość: PLuToN, *.3s.pl
2013/02/02 17:36:32
Za kilka lat Colin Firth zagra molestującego dzieci zboczeńca, tytuł filmu będzie brzmiał powiedzmy... "Eternal Sin". Polski dystrybutor naturalnie zaprezentuje oscarowy hit "Jak zostać pedofilem".