plakaty.blox.pl @ Facebook

Mierzwiak @ deviantART

OPIUM | Kino, film, plakaty, zwiastuny

Film - POLTERGEIST

kontakt

Blog > Komentarze do wpisu
"Fast Five" aka "Kochanie, zmniejszyłem szybkich i wściekłych"
Dopiero co przy okazji X-Men: First Class pisałem o katastrofalnej w skutkach próbie zaadaptowania minimalizmu na potrzeby hollywoodzkiej superprodukcji, a tu proszę, kolejny potencjalny wakacyjny hit doczekał się nie tyle stricte minimalistycznego, ale zaskakująco skromnego plakatu. Bynajmniej nie w pozytywnym sensie.Najwyraźniej ktoś jest przywiązany do tego pomysłu, bo pierwszy poster Fast Five (w wersji międzynarodowej Fast & Furious 5, czyli Szybcy i wściekli 5) zawierał równie dużą ilość wolnej przestrzeni. Zabieg sam w sobie nie jest niczym złym, pod warunkiem oczywiście, że faktycznie czemuś służy, jak choćby w przypadku znakomitych plakatów Buried (Pogrzebany) czy Oceans, ale tutaj? O ile we wspomnianym teaserze kompozycja została niejako wymuszona przez uchwycone w trakcie szybkiej jazdy samochody głównych bohaterów, tak nie widzę żadnego sensownego powodu, dla którego większość plakatu z obsadą filmu miałoby zajmować niebo. Do tego fury zepchnięto gdzieś na drugi plan, co w przypadku kolejnej części serii tak mocno opartej na pościgach i samochodach w ogóle jest wyjątkowo chybionym posunięciem. Jakieś plusy? Chyba tylko jeden, a mianowicie wyjście na powietrze z daleka od dotychczasowej, dusznej konwencji.

Nieuzasadniona ilość zmarnowanej przestrzeni to jednak nic w porównaniu z typową bolączką profesjonalnych grafików: perspektywą. Aaargh! Rozumiem jak to miało wyglądać, trójka głównych aktorów na pierwszym, reszta dalej, na kolejnych planach, ale zamiast tego wyszło na to, że poza Dieslem, Walkerem i Johnsonem w filmie grają sami miniaturowi ludzie. Tylko spójrzcie na tę trójkę opierającą się o samochód dosłownie tuż za nogami The Rocka, czyż nie są uroczy? A wystarczyło ustawić wszystkich na jednym poziomie, przyciąć dół i gotowe.
środa, 23 marca 2011, mierzwiak

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: dyżurny ruchu, *.nwrknj.fios.verizon.net
2011/03/23 19:40:45
Plakat byłby dobry, gdyby zamiast samochodami ścigali się odrzutowcami. Chociaż F-16 sięgające do kolan to byłoby już przegięcie.

btw, miniatura jest podlinkowana do innego plakatu
-
mierzwiak
2011/03/23 21:03:54
Dzięki, poprawione.
-
Gość: Mr. ??, *.silesiamultimedia.com.pl
2011/04/08 19:32:57
Vin Diesel i Dwayne Johnson w jednym filmie :).
Ciekawe czy Stallone weźmie ich do kontynuacji Expendables :).