plakaty.blox.pl @ Facebook

Mierzwiak @ deviantART

OPIUM | Kino, film, plakaty, zwiastuny

Film - POLTERGEIST

kontakt

Blog > Komentarze do wpisu
"Ile waży koń trojański?"
  


Od jakiegoś czasu coś zaczęło się poprawiać w kwestii plakatów polskich filmów. Nie żeby była to jakaś rewolucja, buble jak straszyły tak straszą dalej (Drzazgi - ugh...), ale coraz częściej pojawiają się plakaty, które nie wywołują doznań porównywalnych z grypą jelitową.

Teaser-poster (z lewej) komedii Ile waży koń trojański? Machulskiego to jeden z najciekawszych polskich plakatów od wielu lat. Prosty, owszem, ale od razu przykuwa uwagę - dziwacznym wizerunkiem tytułowego konia, zapisem tytułu i miłą kolorystyką.

O ile w przypadku teasera można było pójść w kierunku prostego nawiązania do tytułu, tak główny plakat (z prawej) powinien mieć chyba nieco więcej wspólnego z samą fabułą. Główna bohaterka filmu cofa się w czasie do roku 1987. No fajnie, ale jak do tego ma się trzymanie za ręce? I o co chodzi z tym porożem? Mniejsza o to. Na pewno nie jest to zły plakat, zwłaszcza jak na polskie, ekhm, standardy. Dziwny? Owszem, ale jest w nim coś interesującego. Podoba mi się.

sobota, 29 listopada 2008, mierzwiak

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Mefisto, *.idzik.pl
2008/11/29 14:48:01
pewnie wszystko wyjaśnia się w filmie - tak czy siak plakaty na pewno niezłe, a już na pewno pozytywnie inne od tego, co widzimy na co dzień
-
eorath
2009/03/31 00:48:08
Jak to co to za poroże? :) Więckiewicza :D
-
Gość: bart, *.acn.waw.pl
2009/04/16 23:58:29
mnie zastanawia, jak mogło umknąć to nieszczęsne "ń" w wyrazie "koń".
-
Gość: Ire, *.chello.pl
2009/06/07 19:02:31
teaser i owszem, ale sam plakat..obrzydliwe tło, jakieś rogi, słabe to.